עורך דין תעבורה


עו"ד תעבורה מסייע גם במצבים הקשים

רוב הנהגים בישראל, חושבים שברגע שהם קיבלו דו"ח (או כמובן זימון למשפט) הרי שהגורל נגזר עליהם - הם יהיו חייבים לשלם את הקנס, רישיונם יישלל, ובמקרים חמורים יותר, אולי אף יקבע להם מאסר על תנאי או מאסר בפועל. אולם חשוב לדעת, שאם תפנו כבר בשלבים הראשונים אל עורך דין תעבורה אשר מומחה בתחום דיני התעבורה, כלל לא בטוח שהמצב יהיה חמור כפי שהוא נראה לכם. עו"ד תעבורה הוא אדם שיש לו את הכלים לסייע לכם, להעמיד בספק את האישומים נגדכם, ע"י הצגה של ראיות, ולמעשה ערעור על התביעה שהוגשה כנגדכם. איך הוא מצליח לעשות זאת?

עורך דין תעבורה בחיפה
עורך דין תעבורה בקריות
עורך דין תעבורה בחדרה
עורך דין תעבורה בצפון

כדאי ללכת לבית המשפט?

כדי שנסביר על הפעילות של עורך דין תעבורה, צריך להגיד מספר מילים על היחס של בית הדין לתעבורה לעבירות תנועה. ככלל, לא על כל עבירה אתם מקבלים זימון אוטומטי לבית המשפט. העבירות הקלות יחסית הן עם דו"ח שכול לקנס כספי בלבד. אולם, יש לא מעט מקרים, בהם עורך דין תעבורה דווקא ייעץ לכם לגשת לבית המשפט ולדרוש לבטל את הדו"ח, אפילו אם מדובר על סכום של כמה מאות שקלים בלבד. הסיבה לכך היא שלעתים אתם תגלו שיש בעיה מהותית בראיות של המשטרה.

לעתים אתם תגלו שהכתובת שמופיעה בדו"ח היא לא נכונה, לעתים האמצעי שבו השתמשה המשטרה איננו דווקא מדויק או תקין (כמו מד הלייזר, אשר לא כולל מצלמה), ויכולות להיות עוד סיבות רבות. כמובן יש לעמוד על סיבות אלו על אחת כמה וכמה, אם כבר זומנתם למשפט, על עבירות תנועה חמורות יותר. במצב זה, עו"ד תעבורה יסייע לכם בהצגת פרטים שלא תמיד אתם תחשבו עליהם. קחו לדוגמה מצב קיצוני במיוחד - המצב שבו אתם נתפסתם נוהגים כאשר רישיון הנהיגה שלכם כבר פסול, או אפילו לא קיים. מבין מדרג עבירות התנועה, זוהי אחת מהעבירות החמורות ביותר שיש. אולם, עורך דין תעבורה יוכל לבדוק האם בכלל ידעתם שהרישיון שלכם פסול. לא פעם ההודעה על כך נשלחת בדואר רשום, אך בנסיבות שאינן תלויות בכם, הידיעה כלל לא הועברה אליכם, ולכן יש נסיבות מקלות. במקרה של רישיון שאיננו בתוקף, לעתים מדובר על סיבה טכנית בלבד (כמו אי היכולת שלכם לשלם מחדש את האגרה), וגם אז עו"ד תעבורה יוכל להסביר את מצבכם בצורה טובה לבית המשפט.

לשים לב לעונש המינימלי

יותר מכל עורך דין אחר, עורך דין תעבורה הוא החשוב ביותר שיש. מדוע? משום שתחום התעבורה הוא אחד מהתחומים היחידים שאם הורשעתם בו - אזי יש עונש מינימלי שכתוב בחוק שאתם חייבים לשאת בו. העובדה היא שיש אנשים רבים שהם אינם עבריינים כלל, אשר עומדים מידי יום לדין על עבירות תנועה. לכן חשוב שתפנו אל עו"ד תעבורה כבר בשלבים הראשונים, כדי לקבל ייצוג הולם מול בית המשפט.

יצירת קשר לסיוע מיידי:


אתר נגיש