פסילת רישיון נהיגה


פסילת רישיון נהיגה

פסילת רישיון נהיגה דעו את זכויותיכם!

רשיונכם נשלל או נפסל? חשוב שתדעו את זכויותיכם. לא כל פסילת רשיון נהיגה היא חד צדדית, ובמקרים רבים, בעזרתו של עורך דין תעבורה מיומן והמבין את כל הדקויות הקטנות, ניתן לערער על ההחלטה, אם ימצא שאינה צודקת, ולהשיב לכם את רשיונכם.

פסילת רשיון נהיגה - מה זה אומר?

פסילת רשיון נהיגה יכולה להיות פסילה הנקראת פסילה מנהלית, פסילה בגין שיטת הניקוד, ופסילה מטעם משרד הבריאות.

פסילה מנהלית- מדובר בפסילת רשיון הנהיגה, שאינה מתבצעת על ידי סמכות שהיא שיפוטית. אותה פסילה ניתנת לרוב על ידי שוטר, או על ידי רשות הרישוי, המפעילה שיקול דעת שניתן לה עפ"י חוק. פסילה בסמכות שוטר יכולה להנתן החל משלושים ועד לתשעים יום, בהתאם לנסיבות ושיקול דעתו. אם ניתנה פסילה מנהלית על ידי רשות הרישוי, היא יכולה להיות גם לתקופה ארוכה יותר עד תשעה חודשים.

פסילה בגין שיטת הניקוד- על פי חוק, ישנן עברות תנועה, בגינן, בנוסף לקנסות ועונשים אחרים המוטלים על עובר העברה, נצברות לרעתו נקודות במשרד הרישוי. אם הגיע למספר נקודות של מעל שלושים ושש, יכול משרד הרישוי לפסול אוטומטית את רשיונו של הנהג למשך שלושה חודשים, ולעתים לפרק זמן ארוך יותר.

פסילה מטעם משרד הבריאות- קיימים מקרים בהם משרד הרישוי פוסלת רשיון נהיגה עבור מי שלדעתו אינו כשיר לנהיגה מבחינה רפואית. מידע על מצבו של הנהג מתקבל במשרד הרישוי מהמכון הרפוא לבטיחות בדרכים. כך שאנשים אפילפטיים, או אנשים שבריאותם לקויה, או יש חדש לבריאות נפשית לקויה, עלולים למצוא עצמם יום בהיר אחד ללא רשיון נהיגה.

פסילת רשיון נהיגה - האם ניתן לבטל אותה?

אם ניתנה פסילה מנהלית על ידי שוטר, ניתן ובטלה באמצעות פנייה לבית המשפט לתעבורה. אם יוכח לבית משפט זה כי הנהג שרשיונו נפסל אינו מסוכן לסביבתו בכביש, יבטל בית המשפט פסילה זו. הסיכויים לביטול הפסילה גדלים בצורה משמעותית, על ידי יצוג נאות של עורך דין לתעבורה, שינמק את הטענות והבקשות, ויביא דוגמאות של התנהגות הנהג בכביש בדרך כלל, וממצאים חשובים נוספים.

פסילת רשיון נהיגה בגין שיטת ניקוד אף היא ניתנת לביטול באמצעות פנייה לבית המשפט לעניינים מנהליים, ועם עתירה מנהלית אשר מערערת את שיקול דעתו של משרד הרישוי, ובעצם שואלת, כיצד הוא יכול להפעיל שיקול דעת, על סמך נקודות בלבד, וללא היכרות עם הנהג המדובר. על אף שמשרד הרישוי מוסמך לפסול רשיון נהיגה על פי חוק ובהתאם לשיטת הניקוד, עדיין יש מקום לבחון את שיקול דעת זה, ואם יוגשו עדויות ומסמכים המציגים את התנהגות הנהג בכביש ואת אופיו, וביצוג הולם של עורך דין לתעבורה, יש הרבה סיכויים כי רשיונכם יושב לכם חזרה.

פסילת רשיון בגין החלטת רשות הרישוי על פי המלצות המכון הרפואי ניתנות לערעור ולביטול, מה גם שפעמים רבות מדובר בהחלטות שגויות. יצוג של עורך דין לתעבורה מעלה משמעותית את הסיכוי לביטול פסילת רשיון נהיגה.
מאמרים נוספיםלמאמר הבא

יצירת קשר לסיוע מיידי:


אתר נגיש