נהיגה בשכרות


נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות או נהיגה ללא רשיון

איך מתמודדים עם ההשלכות ?

חוקי התעבורה רק הולכים ומתרבים מדי יום. זאת במטרה לנסות ולמנוע מצבים של תאונות דרכים, ובכלל, נהיגה העלולה לסכן את חייהם של עוברים ושבים, או נהגים אחרים. עבירות כמו נהיגה בשכרות או נהיגה ללא רשיון הן בין החמורות, והעונשים המוטלים על נהגים במצבים אלו הם כבדים מאד. יחד עם זאת, בעזרתו של עורך דין תעבורה, חשוב לבדוק כל מקרה לגופו, ולראות האם יש מקום להקלה בעונש או אפילו לזיכוי מלא.

נהיגה בשכרות - החטא ועונשו

על פי חוקי התעבורה בישראל מותרת הנהיגה לנהג שקיים בגופו ריכוז של עד חמישים מיליגרם אלכוהול במאה מיליליטר של דם, נתון המתגלה באמצעות בדיקת דם, או עד מאתיים וארבעים מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד. בדיקה זו נעשית באמצעות מכשיר נשיפה, במכשיר הנקרא "ינשוף".

הענישה בגין נהיגה בשכרות היא כבדה, ויכולה להגיע אפילו לשלילת רשיון של עד שנתיים, קנסות כבדים ועוד. יחד עם זאת, יש לבדוק את המקרים לגופם, ולהבין אם הנהג אכן עבר על החוק.

עורך דין תעבורה יבדוק את ממצאי הבדיקה, שאינה מדעית, ויבין ממנה אם נעשתה על פי חוק, ואם אכן הממצאים הם וודאיים, האם בדו"ח רשומים כל הממצאים כפי שצריכים להיות רשומים, האם מכשיר הנשפיה, הינשוף, כויל כפי שצריך היה להיות, האם פיית הינשוף הוחלפה טרם הבדיקה, ועוד גורמים רבים נוספים שיכולים להטיל אור חדש על ממצאי הבדיקה, ולהטיל ספק בליבו של בית המשפט, בדבר אמיתות התביעה. במצבים רבים יכול יצוג של עורך דין תעבורה לזכות את הנהג כליל.

נהיגה ללא רשיון - מה בדיוק קרה שם

נהיגה בזמן פסילת רשיון או שלילתו, עלולה להביא לעונשים כבדים של עד שלוש שנות מאסר בפועל. יחד עם זאת, עורך דין תעבורה בודק ובוחן את נסיבות המקרה, ובראש וברא/שונה בודק אם הנהג בכלל יודע כי רשיונו נשלל, וכיצד הודיעו לו הרשויות בדבר שלילת רשיונו. הדרך בה מתבצעת ההודעה היא באמצעות משלוח הודעה בדואר רשום, המבשרת לנהג כי רשיונו נשלל, ואת משך התקופה.

עורך דין תעבורה בודק את תקינות ההודעה, האם יש נסיבות שאינן תלויות בנהג, בגינן לא קיבל את ההודעה ואפילו לא היה מיודע בדבר שלילת רשיונו, וכי מבחינתו, וככל הידוע לו, נהג עם רשיון בתוקף ולא כפי שנטען נגדו. במקרים של נהיגה ללא רשיון כלל, גם אז הענישה היא חמורה ביותר, ובעזרת עורך דין תעבורה, המגמה היא לבדוק את נסיבות המקרה שהביאו את אותו הנהג לנהוג ללא רשיון נהיגה, דהיינו מבלי שידע לנהוג, וכיצד על עורך הדין לייצגו בצורה הנאותה ביותר, בהתבסס על נסיונו המקצועי, פסקי דין שניתנו בעבר, ידיעת פסקי דין אלו וחקיקות שונות ועוד.
למאמר הקודםמאמרים נוספיםלמאמר הבא

יצירת קשר לסיוע מיידי:


אתר נגיש