מחיקת נקודות תעבורה


מחיקת נקודות תעבורה

מחיקת נקודות תעבורה - יש דברים כאלו

מה "מחירה" של כל עבירת תנועה וכיצד היא מתבטאת בנקודות? מתי בכלל ניתנות נקודות , שאם תצטברנה משמעות הדבר שלילת הרשיון לתקופה מסוימת? האם ניתן לערער על נקודות אלו? כל מה שרציתם לדעת על נקודות ועל מחיקת נקודות תעבורה.

מהן נקודות תעבורה?

ישנן עבירות תנועה להן מוגדרות נקודות הנרשמות לנהג שביצע את אותן עבירות התנועה, בנוסף לקנס או ענישה אחרת המוטלת עליו בגין אותה העבירה. הנקודות מחושבות לפי חומרת ודרגת העבירה, בטווח של שתי נקודות עד עשר נקודות. למשל, נסיעה בלילה או במועדים בהם נדרשת הדלקת אורות, ללא הדלקתם, עונשה שתי נקודות, בעוד שאי ציות לצמרור אין כניסה, "ערכו" שש נקודות, ולעומת זאת, עקיפה בקו הפרדה שאינו מיועד לעקיפה, והינו רצוף, דינה עשר נקודות.

נקודות אלו נרשמות לחובתו של הנהג, בנוסף להרשעתו בתשלום קנס או ענישות אחרות. נקודות אלו נצברות לתקופה של שנתיים ממועד העברה, ולאחר שנתיים הן נמחקות. אם צבר הנהג שתים עשרה נקודות לחובתו, יהיה עליו להתייצב לקורס נהיגה מונעת, הכולל מבחן בסיומו, ועל חשבון הנהג. אם הנהג צובר עשרים ושתיים נקודות, מוארכת תקופת רישום וצבירת נקודות אלו לארבע שנים במקום שנתיים, ואם הגיע למספר של שלושים ושש נקודות, יישלל רישיונו באופן אוטומטי למשך שלושה חודשים, כאשר בסיומם ייאלץ לעבור מבחן נהגה עיוני, הדומה למבחן התאוריה שעובר כל נהג חדש. רק כך יוכל לאפס את מצב הנקודות ולקבל את רשיונו חזרה.

מחיקת נקודות תעבורה בעזרת עורך דין תעבורה

כאמור, אם הנהג צבר שתים עשרה נקודות והתייצב כנדרש לקורס נהיגה מונעה (בן שנים עשר מפגשים), ניגש למבחן ועמד בו, יימחקו נקודות אלו לחלוטין, כך גם נהג שצבר 36 נקודות, נשלל רשיונו ובתום התקופה ניגש למבחן תיאוריה ועמד בו בהצלחה. יחד עם זאת, בעזרתו של עורך דין תעבורה, ניתן למחוק נקודות תעבורה, אם מערער עורך הדין המייצג את הנהג, ומביא טענות שנגד, המוכיחות כי מתן הנקודות לא היה מוצדק. עורך הדין, המומחה בדיני תעבורה, מכיר את כל הדקויות והניואנסים המרכיבים כל טענה מטעם התביעה, יכול לסייע לכם, ולבדוק פרטים רבים ומשמעותיים, בגינם נרשמו לחובתכם נקודות תעבורה.

לעתים הוא יכול לברר כיצד התנהלה המשטרה שרשמה את הדו"ח שבעקבותיו נרשמו נקודות כאלו או אחרות, האם פעלו לפי התקנות הרשומות בחוק, האם השוטר מוכשר ומיומן ומוסמך לעשות כך, האם הטענות מבוססות ומוכחות לחלוטין, ועוד. עורך דין תעבורה מיודע היטב בדיני תעבורה, בחקיקה, בפסיקה, ויכול לערער בבית המשפט על חומרת העונש, ועל נקודות התעבורה שניתנו, עד למחיקתן המלאה.

חשיבותה של מחיקת נקודות תעבורה היא רבה מאד, מאחר ומעבר לעוגמת הנפש, יש חשש סביר מאד, כי באם יצטברו נקודות אלו, יגיע המצב לכדי שלילת רשיון, שלא לדבר על הקנסות הכבדים המוטלים על הנהג.

חשוב להבין וללמוד את זכויותיכם, ורק עורך דין תעבורה, המומחה בדיני תעבורה, יוכל לשפוך אור על נקודות- תרתי משמע- רבות הקשורות בתעבורה, ואף להגיע למצב של מחיקת נקודות תעבורה לחלוטין.
למאמר הקודםמאמרים נוספים

יצירת קשר לסיוע מיידי:


אתר נגיש